ETF bankovního sektoru

Co to je ETF bankovního sektoru?

ETF bankovního sektoru je exchange traded fund, který má ve svém portfoliu akcie bankovních domů. Je vhodné jej využít v případě, že investor věří v růst bankovního sektoru v dané zemi. Bankovní odvětví má vyšší beta koeficient značící korelaci s všeobecným trhem (např. S&P 500 nebo Dow Jones), proto mohou být ETF bankovního sektoru využity také při očekávaném býčím trhu.

Nejlikvidnější ETF bankovního sektoru jsou popsány níže.

SPDR S&P Bank ETF (KBE) 

Opisuje KBW Bank Index, který se skládá z akcií 24 amerických bank. Samotný index lze obchodovat obchodovat na Philadelphia Stock Exchange pod tickerem BKX. KBE je pasivně řízený fond pod správou State Street primárně obchodovaný na NYSE Arca. Total Expense Ratio je 0,35 %. Mezi jeho největší pozice patří Bank of America (BAC), SunTrust Banks, PNC Financial Services Group a další.

Market Vectors Bank & Brokerage ETF (PKH)

Opisuje index Market Vectors US Listed Bank and Brokerage 25 Index. Index se skládá z globálních bank, jejichž akcie nebo ADR jsou obchodovány na NYSE. Jedná se o pasivní fond pod správou Van Eck Associates, který se primárně obchoduje na NYSE Arca. Total Expense Ratio je 0,36 %. Největší pozice v portfoliu tvoří Wells Fargo (WFC), JPMorgan Chase (JPM), HSBC holdings (HSBC), Bank of America (BAC) a další too big to fail globální bankovní domy.

SPDR S&P Capital Markets ETF (KCE)

Fond pasivně opisuje KBW Capital Market Index skládající se z 24 amerických veřejně obchodovaných brokerských a investičních domů. Tohle ETF bankovního sektoru je pod správou State Street a obchoduje se primárně na NYSE Arca. Total Expense Ratio je 0,35 %. Největšími pozicemi jsou Morgan Stanley (MS), Goldman Sachs (GS), State Street (STT), Intercontinental Exchange (ICE) a další.

SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE)

ETF bankovního sektoru, které se věnuje americkým regionálním bankám. Další pasivně řízený fond pod správou State Street. Opisuje index S&P Regional Banks Select Industry Index a primárně se obchoduje na NYSE Arca. Total Expense Ratio je 0,35 %. Hlavní pozice jsou v akciích SVB Financial Group (SIVB), Signature Bank (SBNY), Fifth Third Bankcorp (FITB), Zions Bankcorp (ZION) a další.