ETF spotřebitelského sektoru

Co to je ETF spotřebitelského sektoru?

ETF spotřebitelského sektoru je exchange traded fund, který má ve svém portfoliu akcie společností spotřebitelského odvětví. Patří sem společnosti z oblasti médií, retailu, volnočasových aktivit, služeb, bydlení apod. Investoři využívají ETF pro zajištění nebo konzervativní investici do spotřebitelského sektoru. Jedná se o cyklické odvětví, proto jeho popularita roste s vyšší pozitivní náladou na trhu.

Níže jsou popsány nejlikvidnější ETF spotřebitelského sektoru.

Consumer Discretionary Select Sector SPDR Fund (XLY)

ETF spotřebitelského sektoru je velmi obecným fondem zahrnujícím diverzifikované odvětví s důrazem na spotřebitele. Opisuje S&P Consumer Discretionary Select Sector Index. Portfolio manažerem fondu je State Street a primárně se obchoduje na NYSE Arca. Svou cykličnost dokládá beta koeficientem 1,04, což dokládá, že téměř přesně opisuje trh. Total expense ratio je nízké – 0,16 %. V portfoliu má akcie 86 společností. Největší pozice drží v Comcast (CMCSA), Amazon (AMZN), Walt Disney (DIS), Home Depot (HD), McDonald’s (MCD), Priceline (PCLN), Ford (F) a dalších.

SPDR S&P Retail ETF (XRT)

Exchange traded fund zaměřený na retailový sektor – oděvy, potraviny, cestování, knihy, služby a další. Opisuje S&P Retail Select Industry Index. Spadá pod State Street. Beta koeficient je opět blízko trhu a to 1,08. Total expense ratio dosahuje 0,35 %. Má nakoupeno akcie 103 společností a největší pozice jsou v Abercrombie & Fitch (ANF), Expedia (EXPE), TripAdvisor (TRIP), Netflix (NFLX), Home Away (AWAY), Barnes & Noble (BKS), Walgreen (WAG) a mnoho dalších.

PowerShares Dynamic Media (PBS)

ETF spotřebitelského sektoru zaměřující se na média. Vychází z Dynamic Media Intellidex Index, který obsahuje akcie 30 největších amerických mediálních společností primárně ze sektoru televizního vysílání a internetu. Fond spadá pod Invesco Powershares Capital Mgmt a obchoduje se na NYSE Arca. Beta koeficient je vyšší než u ostatních ETF spotřebitelského sektoru – 1,31. Stejně tak i total expense ratio je vyšší – 0,63 %. V portfoliu je 30 společností jako Google (GOOG), DirecTV (DTV), CBS (CBS), Walt Disney (DIS), Time Warner (TWX), Time Warner Cable (TWC), DISH Nework (DISH) a další.

PowerShares Dynamic Leisure & Entertainment (PEJ)

Burzovně obchodovaný fond se zaměřením na zábavu a volný čas se primárně orientuje na hotely, společnosti cestovního ruchu, restaurační řetězce, filmový průmysl atd. Opisuje Dynamic Leisure & Entertainment Intellidex Index. Portfolio manažerem je Invesco Powershares Capital Mgmt a obchodování probíhá na NYSE Arca. Beta koeficient je 1,14 díky cyklicky i necyklicky vybraným titulům. Total expense ratio je opět vyšší a to 0,69 %. V portfoliu je 30 společností, mezi které patří Wynn Resorts (WYNN), Las Vegas Sands (LVS), Walt Disney (DIS), Priceline (PCLN), Starwood Hotels & Resorts World (HOT), Time Warner (TWX), Starbucks (SBUX), Royal Caribbean Cruises (RCL), Jack in the box (JACK) a další.

ETF spotřebitelského sektoru