ETF telekomunikací

Co to je ETF telekomunikací?

ETF telekomunikací je exchange traded fund, který ve svém portfoliu drží akcie telekomunikačních společností. ETF telekomunikací lze využít jako konzervativní investici do telekomunikačního sektoru. ETF bývají také využívány pro zajištění investice jedné z telekomunikačních společností.

Následuje několik nejlikvidnějších ETF telekomunikací.

iShares U.S. Telecommunications ETF (IYZ)

Největší ETF telekomunikací na trhu. Opisuje Dow Jones US Telecommunications Sector Index. Fond je pod správou BlackRock a primárně se obchoduje na NYSE Arca. Udržuje nízký beta koeficient 0,80 a total expense ratio 0,46 %. EFT je vysoce likvidní, jelikož se denně zobchoduje až 40 % tržní kapitalizace fondu. IYZ drží ve svém portfoliu akcie 24 společností. Až 60 % portfolia tvoří investice do sektoru pevných linek, 37 % do mobilních operátorů a necelá 3 % do výrobců telekomunikačního hardware. Mezi největší pozice patří AT&T (T), Verizon (VZ), CenturyLink (CTL), Frontier Communications (FTR), SBA Communications (SBAC), Windstream Holdings (WIN), Level 3 Communications (LVLT) a další.

Vanguard Telecommunication Services ETF (VOX)

Další obecné ETF telekomunikací. Vychází z indexu MSCI US IMI Telecom Services 25/50 a spadá pod správu Vanguard. Drží nízký beta koeficient 0,64 a velice kompetitivní total expense ratio 0,14 %. Denně se zobchoduje 19 % tržní kapitalizace fondu. Drží pozice v akciích 31 společností. 66 % portfolia tvoří společnosti nabízející integrované telekomunikační služby, 19 % firmy s bezdrátovými telekomunikačními službami a 15 % alternativní operátoři. Největší pozice v portfoliu jsou AT&T (T), Verizon Communications (VZ), CenturyLink (CTL), SBA Communications (SBAC), Sprint (S), T-Mobile US (TMUS), Level 3 Communications (LVLT) a další.

 ETF telekomunikací

Tags: ,